Wspomnienie o naszym Janku

Ktoś powiedział, że ,,człowiek  jest tyle wart ile potrafi bezinteresownie dać drugiemu człowiekowi,,. Janek taki był, że zawsze można było na Niego liczyć, zawsze służył pomocą i radą. Ktokolwiek o coś Janka poprosił to było wiadomo, że pomoże. Taki był Janek, zawsze pogodny, dla  każdego  miał dobre słowo. Dziś gdy Janka nie wśród nas ,dopiero widzimy jak będzie nam Go brakowało. Na ,,Zalewie,, zrobiło się pusto, nie ma krzątającego się  Janka, który dbał o porządek. Nie zarzuci  już swoich  wędek, nie rozpali grilla a ptactwo nie usłyszy Jego głosu .

Ale zostaniesz Janku  w naszych sercach na zawsze

Nocne zawody wędkarskie o puchar gospodarza

Ciepła sobotnia noc zachęciła 19 wędkarzy do rozegrania zawodów wędkarskich na dwie wędki ( spławikową i gruntową). Do północy  ryby brały średnio ale później niektórzy łowili piękne okazy amurów. Po zważeniu okazało się że Paweł Szlachta złowił ponad 28 kg ryb i został zwycięzcą zawodów.  Ponad 19 kg ryb złowił Marek Motyl i zajął drugie miejsce. A trzeci był Jarek Pietraszak  ponad 9 kg. Zwycięzcą gratulujemy!

Zawody gruntowe

W  zawodach gruntowych zwycięzcą okazał się Kamil Paluszek – 13,48 kg. Drugi był Marak Motyl – 11,92 kg a trzeci Andrzej Ździech – 8,87 kg

Puchar Komendanta RTW Raszków

Wiało nad wodą mocno,  ale chęć wygrania zawodów była ważniejsza i najwytrwalsi stawili się aby porywalizować o Puchar Komendanta. Po zważeniu ryb okazało się że między pierwszym Andrzejem Ździechem a drugim Darkiem Jaskulskim różnica wynosiła  17 gram. Andrzej złowił ryby o wadze 9,52 kg a Darek – 9,35 kg. A trzeci był Sławek  – 6,39 kg. Natomiast największego karpia – 60 cm,  złowił Darek Jaskulski. Zwycięzcom gratulujemy.

Dzień Dziecka

Tradycyjnie   wędkarze z RTW Raszków zorganizowali z okazji Dnia Dziecka zawody wędkarskie dla dzieci. Piękna słoneczna pogoda zachęciła młodych wędkarzy do wędkowania . Startowali chłopcy ale również dziewczyny a  rodzice dzielnie kibicowali swoim pociechom .Raz po raz złowione ryby wędrowały do siatki. Były to leszcze, liny płocie a i trafił się większy okaz amura. Po zakończeniu połowów wszystkie ryby zostały zważone przez komisję sędziowską. Wśród dziewczyn zwyciężyła Wiktoria Kosińska która złowiła ryby o wadze 4,42 kg druga była Iga Szymura – 2,28 kg a trzecia Agata Młynarz- 1,41 kg Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Kosiński- 4,35 kg , drugie miejsce zajął Krzysztof Kosiński – 3,42 kg. Trzeci był Marcel Bestry- 1,90 kg.

Każdy młody  wędkarz za wzięcie udziału w zawodach otrzymał okolicznościowy medal , słodycze oraz upominek. Wszyscy dobrze się bawili a  organizatorów bardzo cieszy że rośnie młode pokolenie raszkowskich wędkarzy.