Get Adobe Flash player

WYBORY W RTW RASZKÓW NA LATA 2023-2027

W niedzielę 17.09.2023  odbyły się wybory władz RTW Raszków na lata 2023-2027. Zanim odbyły się wybory, statutowe organa RTW Raszków przedstawiły sprawozdania ze swojej   działalności . Zarząd RTW Raszków przedstawił sprawozdanie za okres 2019-2023. Podkreślono aktywny udział RTW Raszków w działalności na rzecz społeczeństwa naszej  Gminy. Zwrócono uwagę  na dobrą atmosferę w naszym Towarzystwie. Ważnym elementem działalności były zawody wędkarskie . Najlepszym wędkarzem czterolecia okazał się Kamil Paluszek, który jako dziecko startował w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka  a dziś okazał się najlepszym wśród dorosłych wędkarzy. Dużo dzieci bierze udział w zawodach z okazji Dnia Dziecka , cieszy to, bo to  wędkarze ,którzy są przyszłością naszego RTW Raszków. Raszkowscy wędkarze zorganizowali I MEMORIAŁ  JANA WAWRZYNIAKA . Zarząd RTW Raszków aby uczcić pamięć naszego Janka Wawrzyniaka  podjął decyzję aby dąb posadzony na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Ojczyznę Naszą    otrzymał imię ,,JAN,,

Swoje sprawozdania przedstawiły  też: Skarbnik , Komisja Rewizyjna , Sąd Koleżeński`, Zespół Kontroli Połowów i Kapitan Sportowy.

Przeprowadzono następnie wybory nowych władz :

Zarząd RTW Raszków

Prezes -        Henryk Pracki

Sekretarz –  Kamil Paluszek

Skarbnik-      Dariusz Smoliński

Gospodarz-   Mariusz Stępień

Członek -      Waldemar Kosiński

Członek -      Włodzimierz Walczak

Członek -       Jarosław Pietraszak

Członek -       Ireneusz Mądry

KOMISJA REWIZYJNA

Przewodniczący- Mirosław Walkowiak

Sekretarz -Henryk Wojtyczka

Członek – Andrzej Czysty

SĄD KOLEŻEŃSKI

Przewodniczący- Arnold Pietraszak

Sekretarz -Marek Motyl

Członek – Roman Gabski

Mistrz RTW na 2022 rok

Wędkarze z RTW Raszków rozpoczęli sezon zawodów wędkarskich. Jako pierwsze rozegrano zawody spławikowe o tytuł Mistrza RTW na 2022 rok. Zwycięzcą po raz kolejny został Waldemar Kosiński. Złowił ryby o wadze ponad 12 kg.

Następnymi zawodami były połowy gruntowe. Wędkarze to twardziele i mimo silnego wiatru  trwali na swoich stanowiskach. I opłaciło się ,bo co rusz wyciągane były z wody duże okazy karpi,amurów i linów. A zwycięzcą  okazał się Jarosław Pietraszak.  Złowił piękny okaz karpia o  wadze  13,03  kg i dwa okazałe amury które ważyły razem  6,10 kg kg. Do tego złowił jeszcze leszcze i płocie. Razem złowił  ryby  o wadze 19,73 kg. Tylko pogratulować takich połowów. Drugie miejsce zajął Kamil Paluszek 12,53 kg a trzeci był Łukasz Rutkowski- 9,71 kg.

ZAWODY WĘDKARSKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Tradycyjnie jak co roku wędkarze z RTW Raszków zorganizowali zawody wędkarskie dla młodych wędkarzy. Piękna słoneczna pogoda sprawiła że wędkowało ponad 40 chłopców i dziewczynek a towarzyszyli im rodzice, którzy trzymali kciuki za swoich milusińskich. Po zważeniu złowionych ryb okazało się że wśród chłopców zwyciężył Bielawny Szymon ,który złowił ryby, które ważyły 3,70 kg. Drugie miejsce zajął Kosiński Krzysztof – 2,71 kg a trzeci był Przymuszała  Mateusz – 1,83 kg. Wśród dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Przymuszała Martyna – 2,68 kg. Druga była Walkowiak Olga – 2,35 kg a trzecia Barczak Zofia – 1,70 kg.

Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe medale i obdarowane zostały słodyczami, lodami i upominkami a zwycięzcy otrzymali puchary .

Na zawodach obecne były też dzieci z Ukrainy – Sofija, Misza, Aleksander, Kirył , Wasyl i Dawid, które pod opieką swoich Mam razem  z naszymi dziećmi wspólnie spędzały miło czas a niektórzy też wędkowali. Aby pokazać nasz szacunek dla  walczącego narodu ukraińskiego wszystkie dzieci otrzymały balony w barwach Ukrainy- żółte i niebieskie.

Organizatorzy bardzo  dziękują tym wszystkim, którzy przyczynili się  do zorganizowania zawodów.

Wspomnienie o naszym Janku

Ktoś powiedział, że ,,człowiek  jest tyle wart ile potrafi bezinteresownie dać drugiemu człowiekowi,,. Janek taki był, że zawsze można było na Niego liczyć, zawsze służył pomocą i radą. Ktokolwiek o coś Janka poprosił to było wiadomo, że pomoże. Taki był Janek, zawsze pogodny, dla  każdego  miał dobre słowo. Dziś gdy Janka nie wśród nas ,dopiero widzimy jak będzie nam Go brakowało. Na ,,Zalewie,, zrobiło się pusto, nie ma krzątającego się  Janka, który dbał o porządek. Nie zarzuci  już swoich  wędek, nie rozpali grilla a ptactwo nie usłyszy Jego głosu .

Ale zostaniesz Janku  w naszych sercach na zawsze

Nocne zawody wędkarskie o puchar gospodarza

Ciepła sobotnia noc zachęciła 19 wędkarzy do rozegrania zawodów wędkarskich na dwie wędki ( spławikową i gruntową). Do północy  ryby brały średnio ale później niektórzy łowili piękne okazy amurów. Po zważeniu okazało się że Paweł Szlachta złowił ponad 28 kg ryb i został zwycięzcą zawodów.  Ponad 19 kg ryb złowił Marek Motyl i zajął drugie miejsce. A trzeci był Jarek Pietraszak  ponad 9 kg. Zwycięzcą gratulujemy!