Get Adobe Flash player

Nocne zawody wędkarskie o puchar gospodarza

Ciepła sobotnia noc zachęciła 19 wędkarzy do rozegrania zawodów wędkarskich na dwie wędki ( spławikową i gruntową). Do północy  ryby brały średnio ale później niektórzy łowili piękne okazy amurów. Po zważeniu okazało się że Paweł Szlachta złowił ponad 28 kg ryb i został zwycięzcą zawodów.  Ponad 19 kg ryb złowił Marek Motyl i zajął drugie miejsce. A trzeci był Jarek Pietraszak  ponad 9 kg. Zwycięzcą gratulujemy!

Zawody gruntowe

Zawody gruntowe

W  zawodach gruntowych zwycięzcą okazał się Kamil Paluszek – 13,48 kg. Drugi był Marak Motyl – 11,92 kg a trzeci Andrzej Ździech – 8,87 kg

Puchar Komendanta RTW Raszków

Wiało nad wodą mocno,  ale chęć wygrania zawodów była ważniejsza i najwytrwalsi stawili się aby porywalizować o Puchar Komendanta. Po zważeniu ryb okazało się że między pierwszym Andrzejem Ździechem a drugim Darkiem Jaskulskim różnica wynosiła  17 gram. Andrzej złowił ryby o wadze 9,52 kg a Darek – 9,35 kg. A trzeci był Sławek  – 6,39 kg. Natomiast największego karpia – 60 cm,  złowił Darek Jaskulski. Zwycięzcom gratulujemy.

Dzień Dziecka

Tradycyjnie   wędkarze z RTW Raszków zorganizowali z okazji Dnia Dziecka zawody wędkarskie dla dzieci. Piękna słoneczna pogoda zachęciła młodych wędkarzy do wędkowania . Startowali chłopcy ale również dziewczyny a  rodzice dzielnie kibicowali swoim pociechom .Raz po raz złowione ryby wędrowały do siatki. Były to leszcze, liny płocie a i trafił się większy okaz amura. Po zakończeniu połowów wszystkie ryby zostały zważone przez komisję sędziowską. Wśród dziewczyn zwyciężyła Wiktoria Kosińska która złowiła ryby o wadze 4,42 kg druga była Iga Szymura – 2,28 kg a trzecia Agata Młynarz- 1,41 kg Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Kosiński- 4,35 kg , drugie miejsce zajął Krzysztof Kosiński – 3,42 kg. Trzeci był Marcel Bestry- 1,90 kg.

Każdy młody  wędkarz za wzięcie udziału w zawodach otrzymał okolicznościowy medal , słodycze oraz upominek. Wszyscy dobrze się bawili a  organizatorów bardzo cieszy że rośnie młode pokolenie raszkowskich wędkarzy.

Zawody o puchar Mistrza RTW Raszków

Po długiej przerwie spotkali się wędkarze z RTW aby rozegrać zawody o puchar Mistrza RTW na 2021r. Ponad dwudziestu  stanęło do zawodów o ten zaszczytny tytuł. Po zważeniu wszystkich złowionych ryb okazało się, że zwycięzcą okazał się Waldemar Kosiński. Złowił ryby o wadze 11,13 kg. Drugie miejsce zajął Kamil Paluszek – 10,58 kg a trzecie Marek Motyl- 7,44 kg. Zwycięzcą gratulujemy !